PSYCHOLOGIA POZYTYWNA W BIZNESIE CZ 11 „CO TO JEST NLP?„

pobrane (4)

 

PSYCHOLOGIA POZYTYWNA W BIZNESIE CZ 11 „CO TO JEST NLP?„

W miarę jak umiejętność przekonania drugiego człowieka do swoich racji stawała się coraz bardziej pożądana, szczególnie w świecie wielkiego i małego biznesu, tworzono wokół niej wiele rozmaitych teorii psychologicznych wyjaśniających mechanizmy skutecznego manipulowania zachowaniem innych.

Teorią, która szczególnie w ostatnim czasie zyskała rangę słowa-klucza jest tzw. neurolingwistyczne programowanie, czyli NLP (neuro linguistic programming). O NLP słyszeli niemal wszyscy. Mało kto miał jednak okazję obserwować mistrzów tej tajemniczej sztuki w akcji.

Jednym z wybitnych teoretykow NLP jest brytyjski psycholog Derren Brown, który zasłynął m.in. tym, że postanowił przeprowadzić kilka prostych eksperymentów ukazujących potęgę manipulacji ludzkimi zachowaniami i emocjami. Przebieg owych eksperymentów zarejestrowany został przez kamerę video i w takiej właśnie formie trafił do serwisu YouTube.

W poniższym materiale Derren Brown udaje się na zakupy wyposażony w plik czystych kartek papieru przyciętych do wymiaru banknotów. Mimo iż z perspektywy możliwość “zapłacenia” tak przygotowaną gotówką w jakimkolwiek sklepie wydaje się irracjonalna – nie jest to wcale tak oczywiste.

Na wirtualne banknoty nie nabiera się jedynie podejrzliwy sprzedawca hot-dogów. Brownowi bez trudu udaje się jednak zmanipulować sprzedawcę luksusowej biżuterii.

nlp-scaled

Pozdrawiam Ewa N

Załóż własny depozyt złota i zacznij oszczędzać  !!

KLIKNIJ W LINK :  http://264.klubnoricum.pl/

Jeśli chcesz otrzymać darmowy dostęp do wyjątkowych audio book-ów zostań Klubowiczem Klubu Noricum, wtedy będziesz miał dostęp 100% za free do wszystkich szkoleń:

KLIKNIJ W LINK :  http://264.klubnoricum.pl/

5

Slajd13

pobrane (5)

Reklamy
Kategorie:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s